Program Mental Wellness Days

Těšte se na témata v duchu sloganu O trochu lépe. 

O trochu lépe odolávat současné náročné situaci. O trochu lépe se starat o svůj tým. Nastavit si trochu lépe, kam ostatní pustíte a kam už ne. Zapracovat trochu na problematických vztazích. Trochu víc odpočívat a tak investovat do svého zdraví i výkonu.

I špičkoví sportovci odpočívají. Tak proč ne vy?

Mgr. Andrea Změlíková, mentální trenérka a koučka

Říkáte, že si odpočinek nemůžete dovolit nebo že ho nepotřebujete? Chyba! Nejvyšší čas inspirovat se světem špičkových vrcholových sportovců, ve kterém se Andrea jako koučka a mentální trenérka pohybuje již řádku let. Proč je regenerace nepostradatelnou součástí sportovního tréninku, do jaké míry ovlivňuje budoucí výkon (i ten manažerský) a jak nastavit mysl na překonání životních překážek?

AI v péči o zdravou psychiku: Vystřídá terapeuty umělá inteligence?

PhDr. Ondřej Hrách, lingvista pro AI a popularizátor AI
Mgr. Bc. Juraj Jonáš, terapeut, výzkumný a vývojový pracovník

Chytré hodinky si bereme na procházku, běháme s nimi, plaveme, pracujeme. Běžně si necháváme měřit počet kroků a srdeční tep. Noc co noc monitorujeme svůj spánek a probíráme se statistikami, abychom své zdraví měli maximálně pod kontrolou. 

Dokáže ale umělá inteligence přebrat péči o naši psychiku? Copak mohou roboti zpracovávat něco tak neuchopitelného, jako jsou nálady a emoce? Zvládnou se na nás naladit podobně jako dobrá kamarádka nebo skvělý terapeut?  

Psychická odolnost = Umění prožít si nepříjemné

Mgr. Zuzana Hanáková, lektorka, koučka a psychoterapeutka v oblasti osobního rozvoje

Psychická odolnost není štít, přes který nás nic nezraní. Chceme být vyrovnaní, klidní a umět se povznést, když na nás dolehnou obavy, stres nebo nervozita. Přejeme si, aby se nás náročné životní situace nedotýkaly a abychom jimi propluli bez nepříjemných emocí. Se Zuzanou se podíváme na psychickou odolnost jako na zdroj vnitřní síly, který nám pomáhá ustát život takový, jaký je. Možná budete překvapení tím, kde odolnost hledat.

Alfa a omega výkonných týmů: Psychologické bezpečí

Mgr. Olga Zimmermann, psycholožka, koučka a facilitátorka

Jste si skutečně jistí, že jako lídr vytváříte pracovní prostředí, ve kterém se lidé mohou ozvat, udělat a uznat chybu, vyjádřit nesouhlas nebo požádat o pomoc? Míra psychologického bezpečí ovlivňuje výkon i kulturu týmu. A nejlépe v byznysu skórují právě ty týmy, ve kterých se lidé cítí dobře a mohou svobodně vyjádřit názor. Jak ale bezpečí ve firmě budovat a posilovat?

ADHD v dospělosti: Když hyperaktivitu střídá nesoustředěnost

Mgr. Martina Mikesková, psycholožka, lektorka

ADHD, česky také hyperaktivita s poruchou pozornosti, se často spojuje s nepozornými, nesoustředěnými nebo zkrátka hodně zlobivými dětmi. Jenže co se stane po opuštění školních lavic? Myslíte si, že ADHD zmizí jako mávnutím kouzeného proutku? Martina nám poodhalí nejrůznější odlišnosti ve fungování dospělého s ADHD a vysvětlí také to, jak náročný může život s ADHD být.

Jak psychika ovlivňuje naše tělo, bolest a chronická onemocnění

Mgr. et Bc. Zuzana Donáthová, psycholožka, fyzioterapeutka, lektorka jógy

Zvykli jste si, že vám není dobře? Někdy vás bolí záda, jindy máte problémy s trávením? Posílají vás z jedné ordinace do druhé, ale ještě nikdo vám opravdu nepomohl? Se Zuzanou rozebereme, jak v ideálním případě spolupracují lékaři, odborní specialisté a psychoterapeut v psychosomatickém týmu. A proč bychom se na svá trápení měli vždy podívat z více úhlů. Ukážeme vám, že všímat si pocitů a jejich vlivu na naše tělo má rozhodně smysl.

Psychedelika v léčbě duše: Módní trend nebo nová cesta k uzdravení?

prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., FCMA, neurovědec, psychiatr a psychoterapeut, přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie 3. lékařské fakulty UK

Možná jste je měli dosud zaškatulkované jako nelegální drogy vyvolávající halucinace. Psychedelika skutečně představují skupinu psychotropních látek, které navozují charakteristické a přechodné změny psychických funkcí. V posledních dvou dekádách se ale objevily nové důkazy, které podporují jejich léčebné využití u deprese, existenciální tísně a dalších onemocnění. Kam směřuje současný výzkum a jaké jsou výhledy psychedeliky asistované psychoterapie? Dočkáme se, že psychedelika dostaneme v lékárně na předpis podobně jako např. antidepresiva? A máme se toho bát?

Další témata, na která se můžete těšit

Jak ustát nejistotu a obavy z budoucnosti

Co vám nikdo neřekl o terapii

Toxické vztahy doma i v práci

Kde končí sebehodnota a začíná egoismus?